Master Class v Businessu - zadáno pro zkušené leadery

Hlavní stránka Blog Master Class v Businessu - zadáno pro zkušené leadery

12.12.2019

Mistrovské kurzy pro vyspělé manažery - orientace na maximální využití osobnostního potenciálu. Podporujeme kariérní růst pro leadery ve firmách. Využíváme koučovací přístup v komunikaci s účastníky - naše firemní kurzy jsou zaměřeny právě na rozvoj manažerů.

Rozhovor s osobností - Keith Michael Sanders a jeho leadership přístup

Keith Michael Sanders je garantem našeho unikátního programu Master Class v Businessu a realizuje jeho zavádění v České republice. Tento bývalý světový obchodní ředitel a člen správní rady Rolls-Royce a Bentley se v současné době věnuje koučinku a je ředitelem vzdělávací a poradenské společnosti Resource and Development, Ltd. v Londýně.

Co znamená Master Class v Businessu? Čím se to vlastně odlišuje v široké nabídce, která je dnes na trhu právě pro manažerské kurzy?

Znamená prakticky totéž, co v hudbě. Jednoduše se jedná o manažerskou obdobu hudebních mistrovských kurzů, kdy hudebního mistra nahrazuje výjimečná osobnost z oblasti businessu, za kterou stojí vlastní úspěšná kariéra a dlouholeté zkušenosti. Takový člověk pak v rámci programu pracuje s malou skupinou mid-seniorních a seniorních manažerů prakticky stejným způsobem, jakým koncertní mistr vede skupinu nadějných hudebníků.

Jaký je profil typického účastníka Master Class kurzu?

Těžko specifikovat. Rád bych si pomohl popisem těch, kteří nás inspirovali: potkáváte se s nimi v České republice, stejně jako já ve Velké Británii – jedná se o schopné manažery, kteří prošli velkým množstvím tréninků a rozvojových manažerských programů. Další školení zaměřená na tu, či onu oblast manažerských dovedností by jim již nepřinesla požadovanou přidanou hodnotu a právě v tomto okamžiku přichází vhodná chvíle pro Master Class.

Ano, ale proč si vybrat právě Master Class a ne např. standardní kurzy typu Delegování III, Efektivní vedení IV?

Rozdíl mezi klasickými a mistrovskými kurzy spočívá v jejich zaměření. Kurzy manažerských dovedností, jakkoliv pokročilé, se zaměřují na plošné zvýšení úrovně dané dovednosti. Naopak Master Class se soustředí na samotného manažera, na jeho osobnost. Když se vrátím zpět k hudbě, tak každý jednotlivý hudebník hraje svůj part, ve kterém je jedinečný a společně s mistrem se krok za krokem přibližuje k virtuozitě. Účastníci si vzájemně všímají detailů, frázování, v různých technikách se inspirují, mohou sladit rytmus, ale potenciál u každého z nich spočívá v něčem jiném.

Rozvíjení vlastního potenciálu probíhá tedy de facto jako při individuálním koučinku?

V podstatě ano, Master Class v Businessu vychází z principů koučovací kultury. Koneckonců na vedení kurzu společně s osobností z businessu spolupracuje vždy také mimořádně zkušený lektor a zároveň kouč z týmu Comenia Consult Praha. Benefit Master Classu však navíc spočívá v synergickém efektu, který ve skupině vzniká a také v jeho inspirativní funkci pro další osobní rozvoj účastníka!

Rozhovor napsala a přeložila: Lucie Havlíčková, redakce Lucie Bečka

 

Autor: Lucie Bečka Sekce: Blog   |   Tisk   |   Poslat článek známému


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

©2020 Comenia Consult Praha, všechna práva vyhrazena